wcześniejsze projekty

Opis

Hotel pasywnyHotel Pasywny zaprojektowany jako plomba w zabudowie śródmiejskiej na warszawskiej Pradze. Na parterze zlokalizowano recepcję i restaurację, na pierwszym piętrze usługi, biura i zaplecze hotelu. Pokoje dla gości znajdują się na drugim, trzecim i czwartym piętrze, a na ostatniej cofniętej od ulicy kondygnacji przewidziano większe pokoje o wyższym standardzie. Wykorzystanie standardu pasywnego w przypadku budynków o dużej kubaturze pozwala na znaczne zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku. Ponadto energooszczędne oświetlenie i urządzenia elektryczne, a także odpowiednie rozwiązania zastosowane dla instalacji ciepłej wody pozwalają na dalszą redukcję kosztów eksploatacji.  Hotel zaprojektowano tak, aby swymi gabarytami i formą wpisywał się w sąsiadującą z nim zabudową, w której przeważają 4−6-kondygnacyjne kamienice z końca XIX i początku XX wieku. Powierzchnia całkowita budynku to 2490 m2. W budynku znajduje się 39 pokoi gościnnych.

Dom w PiasecznieDom jednorodzinny  o powierzchni 274 m2 w Piasecznie został zaprojektowany jako budynek o obniżonym zapotrzebowaniu na ciepło.  W budynku przewidziano dwa lokale mieszkalne – jeden na parterze budynku, drugi na poddaszu. Garaż przeznaczony na dwa samochody został wydzielony z ogrzewanej kubatury budynku. Źródłem ciepła dla domu będzie gazowy kocioł dwufunkcyjny dla c.o. i c.w.u. Odbiornikami ciepła będą grzejniki płytowe, w łazienkach grzejniki rurkowe. Dom wykonany został w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami Teriva, posadowienie na ławach i stopach fundamentowych.

Dom w BaszkówceDom  energooszczędny w Baszkówce gm. Piaseczno zrealizowany jako budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, przekryty dachem wielospadowym.  Powierzchnia netto budynku wynosi 250 m2. W budynku przewidziano wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła o sprawności rzędu 85%. Ponadto zaprojektowano gruntowy wymiennik ciepła do wstępnego podgrzania powietrza wentylacyjnego . W budynku zastosowana została pompa ciepła woda-woda. Dom wykonany został w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami żelbetowymi. Do ocieplenia budynku przewidziano materiały izolacyjne charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Dodatkowo w celu zmniejszenia mostków cieplnych występujących na styku: ściany zewnętrznej z podłogą parteru oraz ściany konstrukcyjnej wewnętrznej z podłogą parteru zaprojektowano ułożenie jednej warstwy z fundamentowych bloczków izolacyjnych.

Dom w WilanowieDom energooszczędny o powierzchni 353 m2 w Warszawie w dzielnicy Wilanów został zaprojektowany w technologii budynku energooszczędnego, dla ogrzewania którego przewiduje się wykorzystanie pompy ciepła z dolnym źródłem w postaci poziomego kolektora gruntowego. Dom wykonany zostanie w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami żelbetowymi.  W celu zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło zastosowana zostanie stolarka trójszybowa oraz styropian modyfikowany o wysokich parametrach izolacyjnych grubości 22 cm. Ocieplenie dachu stanowić będzie wełna mineralna grubości 30 cm. Wpływ na bilans budynku mostków na ścianie fundamentowej zmniejszono poprzez zastosowanie warstwy bloczków izolacyjnych Isomur na przejściu ściany przez izolację podłogi.